Twoje piersi są dyskretne jak urok burżuazji, a może uciekają z większości staników, a nawet bluzek i sukienek? Większość Polek patrząc w lustro widzi, że ich piersi są zezowate, sterczące, trójkątne, malutkie, obwisłe, karmiące… Często daleko im do idealnego obrazka, który mamy w głowie po przekartkowaniu magazynów czy przescrollowaniu Instagrama. Ale czas na prawdziwą rewolucję!
Na rynek trafił właśnie cudowny żel do wszystkich rodzajów piersi, którego wystarczy użyć raz w roku, aby zachować ich piękno i potwierdzić zdrowie. Ten „cudowny” produkt to nic innego jak żel do USG. Ten sam, którego lekarz używa podczas każdego badania!
Już teraz umów się na badanie i odkryj tajemnicę tego produktu!
Badanie USG piersi zalecane jest u kobiet poniżej 40 r.ż. lub gdy budowa sutków jest gruczołowa. Metoda jest nieinwazyjna, bezbolesna i całkowicie bezpieczna (można ją stosować również u kobiet w ciąży i karmiących). Onkolodzy zalecają wykonywanie profilaktycznego badania USG piersi raz w roku1. Badanie to nie wymaga specjalnego przygotowania, a jego wynik dostępny jest od razu. Umów się na badanie i potwierdź zdrowie piersi!
Jak wygląda badanie USG?
Wizyta rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego – m.in. lekarz spyta Cię o wiek, wykonywane wcześniej badanie obrazowe piersi, termin ostatniej miesiączki, liczby porodów, karmienia piersią (w tym czasu trwania), stosowania leczenia hormonalnego (antykoncepcja/hormonalna terapia zastępcza), występowania chorób nowotworowych piersi i/lub jajnika w rodzinie, obecności i rodzaju wycieku z brodawek sutkowych, przebytych urazów piersi, leczenia operacyjnego, chemio- czy radioterapii. Następnie lekarz poprosi Cię o rozebranie się i położenie na leżance. Przed badaniem lekarz przeprowadzi badanie palpacyjne (dotykowe), a następnie przejdzie do badania USG. Na głowicę USG nałoży żel, który ułatwi odczytanie obrazu. Przez większość badania lekarz będzie skupiony na obrazie widocznym na ekranie. Po zakończeniu badania lekarz powie Ci jaki jest jego wynik, a Ty dostaniesz papierowy ręcznik, którym będziesz mogła zetrzeć żel z piersi.
Wynik badania2
W wyniku badania otrzymasz informację o budowie Twoich piersi oraz ich zdrowiu. Opis badania zostanie zakończony informacją o kategorii BIRADS, do której zalicza się Twój wynik. Jest to stosowana od 2010 r. w Polsce klasyfikacja, uwzględniająca elementy morfologiczne budowy piersi oraz występujących w nich ewentualnych zmian. Pozwala różnicować zmiany łagodne od tych podejrzanych o złośliwość.
Kategoria BIRADS-usg0: przyznawana jest w przypadku trudności w badaniu USG – w tym przypadku warto skonsultować się z lekarzem jakie kroki podjąć.
Kategoria BIRADS-usg1: prawidłowe obrazy piersi
Kategoria BIRADS-usg2: zmiany jednoznacznie łagodne
Kategoria BIRADS-usg3: zmiany prawdopodobnie łagodne, o ryzyku złośliwości mniejszym niż 2%. W zależności od obciążeń rodzinnych, wieku pacjentki zalecane jest kontrolne badanie USG za 6 miesięcy lub pogłębiona diagnostyka. Skonsultuj ten wynik z lekarzem.
Kategoria BIRADS-usg4: zmiany podejrzane, które nie wykazują w obrazie USG klasycznych cech zmiany nowotworowej złośliwej, ale rozpiętość prawdopodobieństwa wynosi od 2%-90%. Konieczna jest pogłębiona diagnostyka. Skonsultuj ten wynik z lekarzem.
Kategoria BIRADS-usg5: zmiany o wysokim (>90%) prawdopodobieństwie złośliwości. Konieczna jest pogłębiona diagnostyka. Skonsultuj ten wynik z lekarzem.
Kategoria BIRADS-usg6: zmiany nowotworowe potwierdzone biopsją. Skonsultuj ten wynik z lekarzem.
W moim badaniu wykryto zmianę
Zmiany w piersi mogą mieć różny charakter. Zachęcamy do wizyty u lekarza ginekologa, chirurga lub onkologa, który przeprowadzi niezbędne dodatkowe badania diagnostyczne.
Jeśli potrzebujesz wsparcia, skorzystaj z naszego telefonu zaufania (czynny w każdą środę, w godz. 19-21, koszt połączenia zgodny z taryfą operatora) lub skontaktuj się z naszą Psychoonkolog (wizyta bezpłatna)
Kliknij na mapę, aby dowiedzieć się gdzie znajduje się gabinet w Twojej okolicy, zadzwoń i umów się na badanie USG.
Większość dziewczyn nie robi USG piersi. Powód? Spytaliśmy je i okazało się, że unikają regularnych badań, bo… boją się wyniku, wstydzą się i nie akceptują własnego biustu. Trudno jest im też przełamać barierę i pójść na badanie po raz pierwszy.
Czas na prawdziwą rewolucję!
W popularnej kulturze promowany jest tylko jeden, idealny kształt piersi – okrągłych, jędrnych i przede wszystkim pełnych. Tymczasem na przysłowiowej ulicy królują inne cycki i wcale nie oznacza to, że są one gorsze. Polki nie lubią swoich piersi, ba, są im zupełnie obojętne! Marząc o idealnym kształcie biustu zapominają, że mają fajne, w większości zdrowe i wbrew własnym kompleksom… piękne piersi.
Kampania „Coś do nich mam!” to cudowny żel, którego wystarczy użyć raz w roku, by zachować piękno i potwierdzić zdrowie swoich piersi! Produkt jest dopasowany do każdego kształtu piersi – zezowatych, sterczących, trójkątnych… a nawet silikonowych! Ten cudowny produkt to nic innego jak żel do USG. Ten sam, którego lekarz używa podczas każdego badania!
Jednak bez badania USG ten cudowny produkt jest tylko zwykłym żelem. Dlatego każda dziewczyna może skorzystać z narzędzia BOOBlabla w facebookowym Messengerze i umówić się na badanie USG piersi! Dzięki głównemu partnerowi AVON kontra rak piersi 7000 badań zostało dofinansowanych. Badania wykonane w Gabinecie z Różową Wstążką kosztują tylko 20 zł. Jeśli w okolicy nie ma Gabinetu z Różową Wstażką lub pula badań dofinansowanych skończyła się, BOOBlabla wskaże najbliższy gabinet, w którym można wykonać badanie w regularnej cenie.
Koncepcja spodobała się licznym gwiazdom i influencerkom, które miały na tyle odwagi, by… pokazać swoje cycki. Co więcej, mając na myśli swój biust, odważnie wypowiedzieć dwuznaczne hasło kampanii „Coś do nich mam”.
Umów się na badanie i potwierdź zdrowie swoich piersi!
1 Polska Unia Onkologii, http://www.puo.pl/badania-profilaktyczne/rak-piersi, dostęp 9.10.2018r.
2 na podstawie Wiesław Jakubowski, Katarzyna Dobruch-Sobczak, Bartosz Migda, Standardy badań ultrasonograficznych Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego – aktualizacja. Badanie sonomammograficzne.