Przekazaliśmy chorym
5607
bezpłatnych peruk.
Daj włos! Kobietom w trakcie leczenia onkologicznego!
Jak to zrobić? Możesz przekazać 35 cm naturalnych włosów, które wykorzystamy do utkania peruki lub wpłacić datek na zakup peruk w włosów syntetycznych. Już dziś pomóż kobietom, które w wyniku leczenia onkologicznego straciły swoje włosy. W tym trudnym czasie to dla nich ogromne wsparcie. Wpłać, ile możesz. To i tak będzie więcej, niż myślisz.

 

Peruki są refundowane przez NFZ do wysokości limitu – 350 zł, a cena zarówno peruk z włosów syntetycznych, jak i peruk z włosów naturalnych jest wysoka (nawet do kilku tysięcy złotych). Dlatego od 11 lat pomagamy osobom w trakcie chemioterapii wyglądać dobrze – w Programie Daj Włos! otrzymują one peruki bezpłatnie.

Przekazuję min. 35 cm włosów

Każdy może obciąć włosy w dobrym celu i przekazać je do Rak’n’Rolla. Dalej powędrują do perukarni Rokoko, która zrobi dla Pań wygodne i piękne peruki, o ile… no właśnie – koniecznie poznaj:

5 bardzo ważnych zasad.
Każde zaniedbanie, cenny dar zamienia w bezwartościowy
materiał do utylizacji.

Niech Twój dar będzie piękny i mądry.Daj (Dobry!) Włos

1. Włosy farbowane lub rozjaśniane nie nadają się na perukę.
Jeśli Twoje włosy były farbowane lub rozjaśniane – niestety, ich struktura nie pozwala na wykorzystanie ich na perukę. Ale możesz pomóc chorym, wpłacając datek na zakup peruk z włosów syntetycznych.

2. Ścinane włosy muszą mieć 35 cm lub więcej, mierzone przed zapleceniem warkoczy.
Nie może być mniej. Nie jest tu istotne, że bardzo chcesz lub masz specjalną okazję. Długość włosów nie jest przedmiotem negocjacji. Jeśli będą miały mniej, nie będzie można z nich utkać peruki.
Jeśli Twoje włosy nie mają jeszcze 35 cm długości możesz pomóc chorym, wpłacając datek na zakup peruk z włosów syntetycznych.

3. Muszą być umyte bez odżywki.
Po użyciu odżywki lub maski włosy stają się zbyt śliskie, by tkać z nich peruki. Zetnij włosy w ich naturalnej kondycji.

4. Pakowane do wysyłki – muszą być suche.
Wilgoć pozostawiona na włosach sprawi, że dłużej leżąc w kopercie – spleśnieją.

5. Muszą być splecione w warkocze.
Osoba pracująca nad peruką musi mieć 100% pewność gdzie jest nasada włosa, a gdzie końcówka. Tylko włosy w warkoczu dają taką czytelność. Muszą być solidnie związane gumką na obu końcach.

Jeżeli Twoje włosy są tak przygotowane, wypełnij oświadczenie online, wydrukuj, podpisz i prześlij do Fundacji wraz z warkoczami.Twoje dane są nam potrzebne, by potwierdzić bezpłatne przekazanie włosów przez Ciebie oraz móc się z Tobą skontaktować, gdy włosy dotrą do Fundacji. Podziękowanie trafi na adres e-mail, który podasz.

Wypełnij formularz – to pierwszy krok, by pomóc. Zaznacz potrzebne zgody i zapisz dane. Pojawi się plik w formacie pdf. Zapisz go, wydrukuj i podpisz. Włóż go do koperty razem z włosami.

Twoje dane są bezpieczne pod kodem QR. Można je odkodować tylko korzystając z naszej aplikacji.

Jak przekazać włosy?

Obcięte, dokładnie wysuszone i zaplecione w warkocze włosy zawiń w papierowy ręcznik i prześlij w kopercie wraz z podpisanym wydrukiem oświadczenia na adres Fundacji: al. Wilanowska 313A, 02-665 Warszawa z dopiskiem: Daj Włos!. Prosimy, nie zawijaj włosów w oświadczenie – bardzo ułatwi nam to pracę 🙂

 

Sprawdź włos! Włosy wysłane, a potwierdzenie nie dotarło?

Uruchomiliśmy narzędzie do sprawdzania czy Twoje włosy dotarły do Fundacji. Naciśnij przycisk Sprawdź włos!, wybierz sposób wysłania włosów (samodzielnie lub przez salon), w polu wpisz email podany w oświadczeniu i sprawdź! Aplikacja przeszukuje bazę danych od 2016 roku. Jeśli aplikacja nie znajdzie Twojego maila, skontaktuj się z nami pod adresem: biuro@raknroll.pl

Wspieram zakup peruk z włosów syntetycznych

Możesz dać wsparcie kobietom w trakcie leczenia onkologicznego przekazując darowiznę na zakup peruk z włosów syntetycznych. Już dziś pomóż osobom, które w wyniku terapii straciły swoje włosy. Wpłać, ile możesz. To i tak będzie więcej, niż myślisz.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi o programie Daj Włos!:

1. Na czym polega program Daj Włos!

W programie Daj Włos! przekazujemy bezpłatnie osobom w trakcie terapii onkologicznej peruki z włosów naturalnych lub z włosów syntetycznych. Tworzymy je z we współpracy z perukarnią Rokoko z podarowanych warkoczy lub kupujemy z datków przekazanych przez Darczyńców indywidualnych i biznesowych.

Peruki są w Polsce refundowane przez NFZ do wysokości 350 zł. Cena peruk z włosów naturalnych oraz peruk z włosów syntetycznych jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tę sytuację ruszył program Daj Włos!. Każdy, kto chce wesprzeć osoby w trakcie leczenia może podarować swoje włosy na utkanie peruk z włosów naturalnych lub wpłacić datek na zakup peruk z włosów syntetycznych. Program Daj Włos! Fundacji Rak’n’Roll trwa od 2011 r.! Dzięki niemu, tysiące Darczyńców mogły dokonać pięknego gestu, rozpromienić trudny czas choroby i dodać sił do leczenia.

Pytania o włosy

1. Czy moje włosy mogą mieć mniej niż 35cm?
Nie może być mniej. Nie jest tu istotne, że bardzo chcesz lub masz specjalną okazję. Długość włosów nie jest przedmiotem negocjacji. Jeśli będą miały mniej, nie będzie można z nich utkać peruki.
Weź proszę pod uwagę, że długość wszystkich włosów powinna mieć 35 cm. Jeśli były cieniowane i obwód na warkoczu zmniejsza się gwałtownie, to wartościowe pozostają tylko niektóre z nich. Warto wtedy rozważyć dalsze zapuszczanie.
Włosy, z których nie można utkać peruki są poddawane utylizacji.

2. Dlaczego włosy muszą mieć minimum 35 cm?
Peruki z włosów naturalnych są tzw. produktem surowym i dopiero w salonie fryzjerskim tworzy się ostateczną fryzurę. Dłuższe pasma pozwalają także na stworzenie dłuższej peruki tak, by Podopieczna mogła łatwiej dopasować fryzurę jak najbliższą tej sprzed choroby.

3. Czy 35 cm to długość warkocza, czy rozpuszczonych włosów?
Długość mierzymy na rozpuszczonych włosach i dopiero później zaplatamy je w warkocze. Włosy przed wysyłką muszą być splecione w warkocze. Osoba pracująca nad peruką musi mieć 100% pewność gdzie jest nasada włosa, a gdzie końcówka. Tylko włosy w warkoczu dają taką czytelność. Muszą być solidnie związane gumką na obu końcach. Jeśli słabo założona gumka zsunie się, włosy poplączą się i nie będzie możliwości oceny gdzie jest ich nasada. Włosy, z których nie można utkać peruki są poddawane utylizacji.

4. Dlaczego minimalna długość włosów została zmieniona?
Źle zmierzone, nierówno cięte włosy zbyt często stają się odpadem. I kosztem, zamiast dobrodziejstwem. W dużej skali – dużym kosztem, który musimy zmniejszyć. Stąd decyzja, podjęta wspólnie z perukarnią, że przyjmujemy tylko włosy nie krótsze niż 35 cm, niefarbowane. Peruki z włosów naturalnych są tzw. produktem surowym i dopiero w salonie fryzjerskim można tworzy się ostateczną fryzurę. Dłuższe pasma pozwalają także na stworzenie dłuższej peruki tak, by Podopieczna mogła łatwiej dopasować fryzurę jak najbliższą tej sprzed choroby.

5. Czy włosy mogą być rozjaśniane/ombre/sombre?
Jeśli pasma włosów, które chcesz przekazać były kiedykolwiek rozjaśniane – niestety, ich struktura nie pozwala na wykorzystanie ich na perukę. Każda peruka jest wykonywana z kilku do kilkunastu warkoczy włosów w danym kolorze. Jeśli zmieszamy włosy naturalne z farbowanymi, to podczas użytkowania będą się one zachowywać inaczej i peruka straci swój pierwotny charakter, np. pojawi się obcy kosmyk. Takie ryzyko dotyczy również włosów po zabiegach fryzjerskich: ondulacja, henna czy keratynowe prostowanie włosów. Włosy, z których nie można utkać peruki są poddawane utylizacji.

Jeśli Twoje włosy były poddawane zabiegom zmieniającym strukturę włosa i nie mogą być przekazane, nadal możesz pomóc chorym, wpłacając datek na zakup peruk z włosów syntetycznych: www.raknroll.pl/zbieramnawlosy.

6. Czy włosy mogą być farbowane?
Włosy farbowane nie mogą być wykorzystane do tkania peruki.
Każda peruka jest wykonywana z kilku do kilkunastu warkoczy włosów w danym kolorze. Jeśli zmieszamy włosy naturalne z rozjaśnianymi lub farbowanymi, to podczas użytkowania będą się one zachowywać inaczej i peruka straci swój pierwotny charakter, np. pojawi się obcy kosmyk. Takie ryzyko dotyczy również włosów po zabiegach fryzjerskich: ondulacja, henna czy keratynowe prostowanie włosów. Włosy, z których nie można utkać peruki są poddawane utylizacji.
Jeśli Twoje włosy były poddawane zabiegom zmieniającym strukturę włosa i nie mogą być przekazane, nadal możesz pomóc chorym, wpłacając datek na zakup peruk z włosów syntetycznych: www.raknroll.pl/zbieramnawlosy.

7. Czy można oddać siwe włosy lub włosy z siwymi kosmykami?
Tak, siwe włosy mogą być wykorzystane do tkania peruk.

8. Czy mogę oddać włosy, na które została nałożona odżywka przy ostatnim myciu kilka dni temu?
Nie, włosy muszą być przed ścięciem umyte bez użycia odżywki. Po użyciu odżywki lub maski włosy stają się zbyt śliskie, by tkać z nich peruki. Zetnij włosy w ich naturalnej kondycji. Włosy, z których nie można utkać peruki są poddawane utylizacji.

9. Czy włosy, które wysyłam muszą być suche?
Tak, pakowane do wysyłki – muszą być suche. Wilgoć pozostawiona na włosach sprawi, że dłużej leżąc w kopercie – spleśnieją. Włosy, z których nie można utkać peruki są poddawane utylizacji.

10. Czy włosy, które wysyłam muszą być zaplecione w warkocze?
Tak, włosy muszą być splecione w warkocze. Osoba pracująca nad peruką musi mieć 100% pewność gdzie jest nasada włosa, a gdzie końcówka. Tylko włosy w warkoczu dają taką czytelność. Muszą być solidnie związane gumką na obu końcach. Jeśli słabo założona gumka zsunie się, włosy poplączą się i nie będzie możliwości oceny gdzie jest ich nasada. Włosy, z których nie można utkać peruki są poddawane utylizacji.

11. Czy włosy mogą być cieniowane?
Jeśli włosy były cieniowane i obwód na warkoczu zmniejsza się gwałtownie, to wartościowe pozostają tylko te z nich, które mają 35 cm i więcej. Warto wtedy rozważyć dalsze zapuszczanie, gdyż włosy, z których nie można utkać peruki są poddawane utylizacji.

12. Czy można oddać kręcone włosy?
Można oddać włosy kręcone naturalnie. Włosy po trwałej nie nadają się na peruki.

13. Jak przygotować kręcone włosy?
Przed obcięciem kręcone włosy należy wyprostować, zmierzyć 35 cm, zapleść warkoczyki, ściąć i przesłać zgodnie z zasadami.

14. Czy mogę oddać włosy, na których zrobiłam zabieg keratynowego prostowania?
Nie, zabieg keratynowego prostowania zmienia strukturę włosa i ma wpływ na jego reakcję na kolejne zabiegi pielęgnacyjne, np. farbowanie. Ponieważ jedna peruka robiona jest z włosów od 6-10 osób, muszą być one o podobnej strukturze i jakości. Włosy, z których nie można utkać peruki są poddawane utylizacji.
Jeśli Twoje włosy były poddawane zabiegom zmieniającym strukturę włosa i nie mogą być przekazane, nadal możesz pomóc chorym, wspierając datkiem zakup peruk z włosów syntetycznych: www.raknroll.pl/zbieramnawlosy.

15. Czy można oddać dredy?
Nie, włosy w dredach ulegają sfilcowaniu i są zniszczone. Nie da się ich odzyskać na potrzeby wykonania peruki. Włosy, z których nie można utkać peruki są poddawane utylizacji.

16. Czy włosy mogą być ścięte w jednym warkoczu?
Można przekazać również włosy, które zostały obcięte w jednym warkoczu. Ważne by był dobrze związany gumką. Dla lepszej jakości włosów (pasma o podobnej długości) wskazane jest jednak obcinanie kilku warkoczy. Ostatecznej ocenie jakościowej włosy są poddawane w perukarni Rokoko Hair Company.

17. Co zrobić jeśli włosy zostały ścięte niezgodnie z instrukcją?
Włosy ścięte niezgodnie z instrukcją nie będą wykorzystane do utkania peruki.

18. Czy mogę oddać włosy ścięte kilka lat temu?
Jeżeli włosy były dobrze przechowywane, a nasada nie jest pomieszana z końcówką oczywiście można przesłać włosy do Fundacji. Prosimy o dołączenie podpisanego wydruku oświadczenia wypełnionego online , zawinięcie włosów w papier i przesłanie do Fundacji na adres: Fundacja Rak’n’Roll, Program Daj Włos!, al. Wilanowska 313A, 02-665 Warszawa.
Pamiętaj jednak, że włosy, które nie spełniają warunków zostaną poddane utylizacji. Ocenie jakościowej włosy podlegają w firmie perukarskiej Rokoko Hair Company (www.rokoko.com.pl) z którą współpracujemy i która wykonuje i przekazuje peruki bezpłatnie.

19. Czy mężczyźni również mogą oddawać włosy?
Tak, męskie włosy również można przekazać. Sposób ich przygotowania do ścięcia jest taki sam, jak w przypadku damskich włosów.

Gdzie ściąć włosy?

1. Czy muszę ściąć włosy w salonie współpracującym z Fundacją?
Włosy można ściąć samemu, u swojego fryzjera lub w salonie partnerskim. Najważniejsze jest, aby włosy zostały ścięte zgodnie z zasadami i przesłane na adres Fundacji razem z podpisanym wydrukiem oświadczenia wypełnionego online na stronie www.raknroll.pl/dajwlos.

2. Co dołączyć do wysyłki? Jak zapakować włosy?
Bardzo prosimy, aby każdy Darczyńca zapakował włosy w papier/ręcznik papierowy i razem z podpisanym wydrukiem oświadczenia wypełnionego online przesłał je na adres Fundacji: al. Wilanowska 313A, 02-665 Warszawa z dopiskiem: Daj Włos!. Prosimy o nieowijanie włosów w oświadczenia – zdecydowanie ułatwi nam to pracę.

3. Czy wysyłacie podziękowania?
Tak, wysyłamy je drogą elektroniczną. Ze względu na dużą liczbę przesyłek, może to trwać długo. Czasem maile od nas wpadają do spamu – prosimy o sprawdzanie tego folderu.

4. Czy mogę przynieść obcięte włosy do Biura Fundacji?
Tak! Jeżeli mieszkasz blisko i chcesz przynieść obcięte już włosy do Biura Fundacji (al. Wilanowska 313A, 02-665 Warszawa) – serdecznie zapraszamy! Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 9-16.
UWAGA! Ze względu na obostrzenia z powodu epidemii COVID-19, zachęcamy do przekazywania włosów pocztą lub kurierem. Dziękujemy!


5. Na jaki adres należy przesłać włosy?

Włosy razem z podpisanym wydrukiem oświadczenia wypełnionego online należy przesłać na adres Biura Fundacji: al. Wilanowska 313A, 02-665 Warszawa z dopiskiem Daj Włos!

Obcinam warkocze w salonie partnerskim

1. Czy w salonie partnerskim włosy zostaną obcięte za darmo?
Wiele salonów wykonuje usługę bezpłatnie, ale mają pełne prawo proponować swoje stawki. Szczegóły ustal podczas umawiania wizyty.

2. Czy salon wydrukuje dla mnie oświadczenie?
Nie, dla przyspieszenia procesu rejestracji przesyłek stworzyliśmy oświadczenie online. Znajdziesz je pod adresem www.raknroll.pl/dajwlos. Przed wysłaniem włosów do Fundacji wypełnij je, wydrukuj a następnie podpisz i dołącz do przesyłki.

3. Czy salon wyśle moje włosy do Fundacji?
Zależy nam, aby włosy docierały do Fundacji i perukarni jak najszybciej. Dlatego zachęcamy do samodzielnej wysyłki. W salonie partnerskim otrzymasz zaadresowaną kopertę z logotypem programy Daj Włos!.
W niektórych salonach partnerskich, które zdecydują się na bezpłatne przygotowanie włosów do przekazania, istnieje możliwość wysyłki ich przez właściciela salonu. Zgodnie z umową, paczka z włosami powinna być do nas wysłana w ciągu 10 dni od ścięcia włosów (zasada obowiązuje od 1 marca 2020 r.).
Decyzję na jakich zasadach salon jest w stanie się zaangażować podejmuje właściciel i to z nim należy ustalić szczegóły usługi przy zapisywaniu się na wizytę.

4. Czy mogę zabrać ścięte warkocze z salonu?
Tak, ponieważ samodzielnie wysyłasz warkocze, salon przekaże Ci je zaraz po ścięciu wraz z zaadresowaną kopertą. Przed wysyłką pamiętaj, aby upewnić się, że włosy są suche, a do przesyłki dołącz podpisany wydruk oświadczenia wypełnionego online .
Wyjątkiem jest sytuacja, gdy ścinasz włosy w salonie, który zdecydował się na bezpłatne przygotowanie włosów do przekazania w programie. W takim przypadku umożliwiamy salonowi wysyłkę włosów. Zgodnie z umową, paczka z włosami powinna być do nas wysłana w ciągu 10 dni od ścięcia włosów (zasada obowiązuje od 1 marca 2020 r.). Wtedy samodzielnie przygotuj oświadczenie (wypełnij formularz online, wydrukuj i podpisz) i zostaw je razem z warkoczami w salonie.
Decyzję na jakich zasadach salon jest w stanie się zaangażować we wsparcie programu podejmuje właściciel i to z nim należy ustalić szczegóły usługi przy zapisywaniu się na wizytę.

5. Czy dostanę w salonie podziękowanie za przekazanie warkoczy?
Nie, podziękowanie otrzymasz po przesłaniu włosów wraz z oświadczeniem do Fundacji. Kiedy zarejestrujemy przesyłkę w naszej bazie, otrzymasz potwierdzenie wraz z podziękowaniem.

Pytania o formalności
1. Czy otrzymam potwierdzenie, że moje włosy dotarły? Czy dostanę podziękowanie za udział w programie Daj Włos!?
Osoby, które dołączyły do przesyłki z włosami wydrukowane oświadczenie, otrzymują podziękowania w formie elektronicznej (mail). W związku z tym, że dostajemy kilka tysięcy przesyłek miesięcznie bardzo prosimy o cierpliwość. Proces ewidencji przesyłek może się przedłużyć nawet do kilku miesięcy.

2. Czy muszę wypełnić oświadczenie online?
Tak, dla usprawnienia procesu i uniknięcia pomyłek przy wpisywaniu danych prosimy o elektroniczne wypełnienie oświadczenia, a następnie jego wydruk, podpisanie i dołączenie do przesyłki.

3. Czy przyjmiecie włosy z papierowym oświadczeniem?
W okresie przejściowym będziemy przyjmować włosy z oświadczeniami wypełnionymi ręcznie. Przesłanie takiego oświadczenia może wiązać się z wydłużonym czasem oczekiwania na potwierdzenie otrzymania przesyłki oraz podziękowanie.

4. Jakie dane mam wpisać na oświadczeniu jeżeli włosy oddaje dziecko?
Jeżeli włosy oddaje osoba niepełnoletnia, bardzo prosimy o wpisanie jej imienia i nazwiska oraz podpisanie przez opiekuna prawnego.

Peruki

1. Czy mogę zobaczyć perukę wykonaną z moich włosów?
Na jedną perukę potrzeba włosów od 6-10 osób w zależności od jakości. Włosy w trakcie segregacji są łączone w grupy podobnych typów, o podobnej jakości, kolorze i długości. Nie jest możliwe śledzenie pasm od konkretnej osoby.

2. Ile kosztuje peruka w programie Daj Włos!
Peruki w programie Daj Włos! są przekazywane osobom leczącym się onkologicznie bezpłatnie. Warunkiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego do programu oraz przedstawienie przy odbiorze peruki zlecenia na produkt medyczny od lekarza prowadzącego.

 

Program Daj Włos! wspiera:

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll